Loading

AFET

(Türkçe Sözlük) (i. A.) (c. Afât). Belâ, felâket, musibet. Aşkına iptilâ bir musibet addolunan güzel, dilber: Afet-i cân, Afet-i devrân, Afet-i cihân (bu ikinci mânâya cem’i gelmez).

afet

(Türkçe – İngilizce Sözlük) disaster. calamity. bane. cataclysm. catastrophe. blight. knockout. stunner. kayo. a bewitching beauty.

afet

(Türkçe – İngilizce Sözlük) calamity. cataclysm. scourge. disaster. catastrophe. femme fatale. siren. temptress.

afet

(Türkçe – İngilizce Sözlük) misfortune. calamity. dangerously beautiful woman. force majeure. disaster. catastrophe. bane. cataclysm. conflagration. cracker. scourge.

afet

(Osmanlıca – Türkçe Sözlük) (A.) [???] afet, bela, felaket. 2.gu?zel sevgili.

AFET

(İsimler ve Anlamları) (Ar.) (Kadın İsmi) 1.Büyük felaket, bela, musibet. 2.Çok güzel kadın, dilber

AFET

(Rüya Tabirleri) Rüyada tabiî âfetlere maruz kaldığını görmek, dinî vecibeleri terke ve günaha düşmeye delâlet eder. Bu rüya kişiye bir ihtar da olabilir. Bundan sonra kendisine dikkat etmesi gerekir.

AFET

(Rüya Tabirleri) Rüyanızda bir yerin afete uğradığını görmek umumi olarak büyük günahların işleneceğine, sıkıntılı anlar geçirmeye ve işlerin bozulacağına işarettir. İbadetlerde gevşek davranmamaya, dikkatli olmaya ve tövbe etmeye de yorumlanabilir.

AFET

(Rüya Tabirleri) Bir yerin afete maruz kalması, orada meydana gelecek sıkıntılara, işlerin bir süre akim kalmasına delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Sel.)Rüyada sel, salgin hastalik, yangin gibi bir felaketi görmek, dini ödevlerinizi yerine getirmediginiz için büyük bir günaha girdiginize isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada bulundugu sehrin herhangi bir afete maruz kalacagini gören kimsenin, dini vazifesini hasseten namazini ihmal ederek günah isleyecegine isaret eder. Bu rüyayi gören insan tevbe etmeli ve dini vazifesini derhal yerine getirmelidir. Rüyada sel, deprem, vb doğal afetler yaşamla ilgili çok büyük değişiklikler ve yenilikler olarak yorumlanır. Her birinin anlamı farklıdır. Kendi adları altında açıklanmıştır.Rüyada Bulunduğunuz şehrin doğal afetlere maruz kaldığını görmek büyük günahlar işleyerek hak yolundan ayrılacağınıza, iş hayatınızda yapacağınız hatalar yüzünden maddi olarak kayıplara uğrayacağınıza işarettir.

Benzer Yazılar